کتاب شام برفی اثر محمد محمودی نور آبادی

۳۰,۰۰۰ تومان

در انبار موجود نمی باشد

شناسه محصول: سوریه دسته:

توضیحات

کتاب شام برفی اثر محمد محمودی نور آبادی بر اساس خاطرات یک ایرانی

شام برفی رمانی است که بر اساس خاطرات یک ایرانی نوشته شده است. این ایرانی در سال ۹۱ همراه با ۴۷ زائر ایرانی دیگر توسط تروریست‌ها ربوده می‌شوند و ۱۵۹ روز طول می‌کشد تا از چنگ آنها زنده بیرون بیایند و به ایران برگردند.

بخش‌هایی از این کتاب را در ادامه می‌خوانید:

ظاهر امر نشان می‌دهد که باید برای جا به جایی آماده باشید. چهار روز ماندن در این ویلا و بیخ گوش این استخر خالی و درخت‌های بی‌رمق و از نفس افتاده، کفایت می‌کند. باید جا به جا بشوید تا مباد ظرف این چهار روز، ارتش سوریه سرنخی چیزی از محل نگهداری تان کشف کرده باشد

در کوچه‌های محله‌ای که نام و عنوانش را نمی‌دانی، به ستون پشت سر ابوسمیر و دار و دسته‌اش راه افتاده‌اید. از در و دیوار خانه‌ها سیاهی و تباهی می‌بارد. حتی گربه‌ رنگ‌صورتی که از کنار ستون به طرف جدول می‌رود، از شدت ضعف و گرسنگی تلوتلو می‌خورد. می‌دانی که اگر شهر خلوت نشده بود، اگر کدبانوها از خانه‌ها نمی‌رفتند و تنور و اجاق آشپزخانه‌ها از تب و تاب نمی‌افتاد، آن گربه‌ حالا تلوتلو نمی‌خورد.

باید بی‌خیال گربه شد. در دو طرف و پشت سر برایتان مراقب گذاشته‌اند. هیچ کس نباید سر را بلند کند. حتی اگر نگاه به چتر درختان اکالیپتوس و بیدمشک باشد یا به سر و زلف ردیف‌های زیتونِ توی بلوارها و یا عمارتی ویران شده و درب و داغان. احدی حق ندارد با دیگری حرف بزند. این اولین‌بار است که توانسته‌اید در روز روشن و در کوچه‌ پس کوچههای شهر دوما پیاده راه بیفتید.

بوی آب مانده‌ی جدول‌های کنار خیابان توی ذوق می‌زند. چیزی شبیه به مستراحِ مکان‌هایی که تاکنون منزل به منزل و با پاهای برهنه تجربه شان کرده‌ای، اما صحنه‌ها باز تو را یاد خرمشهر بعد از آزادی انداخته.

keyboard_arrow_up