کتاب رساله نماز و روزه (انقلاب اسلامی)

۶۰,۰۰۰ تومان

توضیحات

کتاب رساله نماز و روزه

«رساله‌ نماز و روزه» مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی‌‌ قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ ای (مدّظلّه‌ العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده است.

این رساله عملیه که شامل 1008 مسئله شرعی می‌ باشد، انعکاس دهنده‌ جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه‌ العالی) در سه باب مهمّ فقهی نماز، روزه و اعتکاف می باشد.

یکی از مهم‌ ترین ویژگی ها و تمایزات این اثر، شیوایی و ساده نویسی مسائل آن می باشد به گونه‌ ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبین امکان پذیر گردیده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسائل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده است.

در همین راستا در انتهای کتاب نیز فصل مستقلی جهت توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده که خواننده را برای فهم بیشتر و راحت‌ تر مسائل شرعی کمک می‌ کند.

همچنین در بیان برخی مسائل شرعی مانند حدّ ترخّص و مسافت شرعی که برای توضیح آنها در بیشتر رساله‌ های عملیّه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می‌ شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخّص شده است.

شایان ذکر است که معظّمٌ‌ له این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام نموده‌ اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.

اطلاعات بیشتر

انتشارات

انقلاب اسلامی

نویسنده

موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب رساله نماز و روزه (انقلاب اسلامی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

keyboard_arrow_up