کتاب دا خاطرات سیده زهرا حسینی

۱۸۵,۰۰۰ تومان

کتاب دا
مجموعه خاطرات سیده زهرا حسینی
انتشارات سوره مهر
تاثیر گذارترین کتاب با موضوع خاطرات جنگ ایران و عراق

شناسه محصول: خاطرات دسته:

توضیحات

کتاب دا خاطرات سیده زهرا حسینی

دا نام کتاب مجموعه خاطرات سیده زهرا حسینی در دوران جنگ ایران و عراق است که به اهتمام اعظم حسینی نگاشته و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

دا در زبان کردی به معنی مادر است و خود زهرا حسینی که یکی از اهالی کرد زبان ایلام است با انتخاب این نام ، موضوع اصلی کتاب را مقاومت و فداکاری مادران در دوران دفاع مقدس قرار داده است. خاطرات گرداوری شده کتاب دا ، در دو شهر بصره و خرمشهر اتفاق افتاده اند و بخش اصلی کتاب مربوط به دوران محاصره خرمشهر توسط رژیم بعث عراق است.

این کتاب شامل سه بخش اصلی است ؛ بخش نخست سال های ابتدایی زندگی نویسنده در عراق و مهاجرت به ایران را بیان می کند ، بخش دوم در دوران جنگ روایت می شود و بخش سوم زندگی شخصی و ازدواج حسینی را روایت می کند.
کتاب دا پر طرفدارترین کتاب سال 1388 ایران است و به عقیده بسیاری از کارشناسان تاثیر گذارترین کتاب با موضوع خاطرات جنگ ایران و عراق می باشد.

آنچه این کتاب را بی‌همتا می‌‏کند بیان گوشه‏هایی از جنگ از زاویه‌ای است که تا به حال به آن پرداخته نشده است. کتابی که اوج فجایع جنگ و در ضمن گوشه‌‏ای از تاریخ کشور ما را بیان می‌کند. نتیجه گفتگویی هزار ساعته، ارزش این همه هزینه کردن را دارد.

keyboard_arrow_up