کتاب تا ابد زندگی (تولدی دیگر – جلد 1)

۱۲۰,۰۰۰ تومان

توضیحات

کتاب تا ابد زندگی (تولدی دیگر – جلد 1)

مجموعه کتاب های تا ابد زندگی با نویسندگی حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا عابدینی به شرح احادیث کتاب الموت بحارالانوار می پردازد.

جلد اول مجموعه کتاب تا ابد زنگی عابدینی با عنوان تولدی دیگر به چاپ رسیده و به بازار عرضه شده است.

کتاب تا ابد زندگی (تولدی دیگر – جلد ۱) حاصل سلسله جلسات شرح احادیث کتاب الموت بحارالانوار می باشد که از سال 1385 آغاز شده و در طول چندین سال تا سال 1393 ادامه پیدا کرده است؛ همچنین تحقیق و نگارش آن توسط مؤسسه مطالعات اسلامی رواسی انجام شده است.

بخشی از کتاب تا ابد زندگی (تولدی دیگر – جلد 1)

امام صادق(ع) فرمود: انسان با آتش می خورد و می آشامد و با نور می بیند و کار می کند و با باد می شنود و بوی اشیا را می فهمد و غذا و نوشیدنی را با آب می یابد و با روح حرکت می کند و حدیث را ادامه داد تا آن جا که فرمود: انسان این چنین آفریده شده برای کار دنیا و کار آخرت، و چون خدا میان این دو را جمع می کند.

زندگی او در زمین قرار می گیرد، زیرا از یک مقام آسمانی به دنیا فرود آمده، و چون خدا میان این دو جدائی افکند، این جدائی مرگ است و آن چه از آخرت است، به آسمان برمی گردد.

پس زندگی در زمین است، و دوران مرگ در آسمان؛ و این برای آن است که میان جان و تن جدائی افتد، و جان و روشنی به عالم قدس نخست برگردد و تن بماند، زیرا که از مقام دنیا است، و همانا که تن در این دنیا تباه شود، برای این که باد آب را بخشکاند، و خاک خشک گردد و نرم گردد و بپوسد، و هر کدام به عنصرنخست خود برگردند، و روح به سبب نفس تحرک پیدا می کند، تحرکی که از باد است.

پس آنچه از نفس مومن باشد، نوری است که موید به عقل است و آن چه از نفس کافر است آتشی است که به شیطنت و بدی موید است. این از صورت آتش خود باشد و آن از صورت نور خود، و مرگ رحمتی است از خدا برای بندگان مومنش و نقمت و عذابی است بر کافران.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

محمدرضا عابدینی

قطع کتاب

وزیری

نوع جلد

سلفون سخت

انتشارات

نشر معارف

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب تا ابد زندگی (تولدی دیگر – جلد 1)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

keyboard_arrow_up