کتاب فروغ حکمت 4 محمد علی انصاری

۲۲۵,۰۰۰ تومان

شرح نهج البلاغه (خطبه 53-82)

توضیحات

کتاب فروغ حکمت 4 محمد علی انصاری

فروغ حکمت، چهارمین جلد شرح ترتیبیِ نهج‌البلاغۀ استادِ مفسر محمدعلی انصاری که دربردارندۀ خطبه‌های ۵۳ تا ۸۲ است، به نام «فروغ حکمت» منتشر شد.
برخی ویژگی‌های این شرح چنین است:

۱. تمامیِ روایات، اعراب‌گذاری و ترجمه شده‌اند تا خواندن و فهم کلام بزرگانِ دین برای شیفتگان کلام امام دست‌یافتنی‌تر باشد.
۲. آیات قرآنی را که در خلال شرح و به اقتضای سخن مطرح شده، خود شارح محترم ترجمه کرده است.
۳. ترجمۀ خطبه‌ها و نیز استشهاداتی که شارح حترم ر خلال شرح از آن‌ها بهره برده است، توسط جمعی از شاگردان ایشان و با اشراف و تصحیح دقیق معظمٌ له صورت گرفته است.
۴. برای این شرح از نسخۀ «صبحی صالح» استفاده شده است؛ نسخۀ مشهوری که بسیاری از شارحان و مترجمان، بر اساس ن، شرح خود را نگاشته‌اند و ترجمۀ آن را نوشته‌اند. البته در پانوشت، اختلاف این نسخه با دو نسخۀ کنونی تصحیح شدۀ «قَیس بَهجت العَطّار»
آورده شده که در صورت تفاوت بسیار، شارح محترم نکات اختلافی را توضیح داده است.
برخی موضوعات مطرح شده در این جلد عبارت‌اند از:‌

روش عملی امام در تصمیم‌گیری، تأخیر امام در جنگ صفّین و دو شبهۀ کوفیان، معنای ولادت امام بر فطرت، یقین استوار امام و ریشه‌های آن فلسفۀ ابتلا در دنیا، مهار شهوت‌ها؛ شرط توفیق در توبه، غرض خداوند از خلقت عالم و ردّ احتمالات پنجگانۀ بشری، توصیه‌های امام برای آداب میدان نبرد، گزینشگری در شنیدن؛ شرط ضروری سلوک، خرافه بودنِ نجوم احکامی، دلیل‌آوری امام برای کاستی ایمان زنان، دلیل‌آوری امام برای کاستی عقل زنان، کرامت و ارزشمندی زن

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب فروغ حکمت 4 محمد علی انصاری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

keyboard_arrow_up