کتاب حدیث دلشدگان اثر محمد علی انصاری

۵۵,۰۰۰ تومان

توضیحات

کتاب حدیث دلشدگان اثر محمد علی انصاری

محمد علی انصاری در کتاب حدیث دلشدگان در 265 صفحه به شرح دعای 16 صحیفه سجادیه می پردازد.

موضوع توبه و بازگشت از گناه از نوید بخش ترین وعده های الهی و از مطلوب ترین در های گشوده‌ به سوی درب‌ خانه ی بخشایش و فصل خداوندی است.

وجود مبارک امام سجاد علیه السلام در دعای شانزدهم صحیفه ی سجادیه به طرزی بس زیبا و لطیف به موضوع توبه و درخواست بخشش از خداوند و رجوع به بارگاه غفران واسعه ی الهی پرداخته است.

در این دعا، عارفانه ترین مضامین دلنشین موج می زند. امام از سویی توصیفاتی بی بدیل از حضرت حق ارائه می دهد و می فرماید که هر توصیف به تنهایی برای جان بازی مشتاقانه بر سر آن بسنده است.

از سوی دیگر گزاره های ژرفی از حال و هوای ضعف و کوتاهی انسان ها ارائه می فرماید که سوای مفهوم دعا بسیار آموزنده و پیشگیرانه‌ است.

امام علیه‌السلام در این دعا آن چنان تنگاتنگ و نزدیک با خداوند سخن می گوید و چنان شور و شعفی نشان می دهد که کمتر می توان مشابه این رابطه را سراغ گرفت.

حضرت سجاد علیه السلام در عین ارائه ی رابطه ی مهرورزانه و نزدیک با پروردگار، مجموعه ای از مباحث توحیدی ناب را نیز مطرح می کند.

کتاب حدیث دلشدگان اثر محمد علی انصاری، شرح این دعای دل انگیز است که به تازگی به زیور طبع آراسته شده و در 265 صفحه عرضه شده است.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

محمد علی انصاری

انتشارات

بیان هدایت نور

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب حدیث دلشدگان اثر محمد علی انصاری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

keyboard_arrow_up