کارت بازی اونو دوبل 112 بردیا

۱۰۵,۰۰۰ تومان

توضیحات

کارت بازی اونو دوبل 112 بردیا

بازی دسته جمعی اونو در سال 1971 با ایده شخصی به نام Merle Robbins یک پیرایشگر اهل اوهایو خلق شد. Merle که علاقه زیادی به بازی های کارتی داشته است این ایده را با خانواده خود به اشتراک می گذارد و این باعث می شود تا آنها بعد از بازی های پیاپی با دوستان و اقوام به این نتیجه برسند که سرمایه ای 8 هزار دلاری را جمع آوری کرده و 5000 دست از بازی دسته جمعی اونو را به تولید برسانند.

در آغاز Merle Robbins شروع به فروش بازی کارتی “اونو” در محل پیرایشگاه خود می نماید و بعد از آن ، تعدادی از بازی ها را به فروشگاه های محلی به فروش می رساند که این فروشگاه ها نیز به راحتی این تعداد را به فروش می رسانند. پس از گذشتن چندی از فروش بازی، آقای رابینز حق انتشار بازی را به آقای رابرت تزاک یکی از هواداران سرسخت “بازی دسته جمعی اونو” با قیمت 50000 دلار + 10 سنت به ازای هر فروش می سپارد. اونو آرام آرام پس از این ماجرا به یک بازی جهانی تبدیل می شود.

Uno در زبان های ایتالیایی و اسپانیایی به معنای یک می باشد که در بازی دسته جمعی اونو نیز هدف بازی رسیدن به تک کارت و در نهایت استفاده از آن کارت و برنده شدن می باشد.

نحوه بازی کارت بازی اونو دوبل 112 بردیا

بازی فکری اونو 112 کارت را می توان با دو نفر یا بیشتر شروع کرد. به هر نفر 7 کارت داده می شود و بازیکن پخش کننده کارت بازی را شروع خواهد کرد و دیگر بازیکنان در جهت عقربه های ساعت به بازی ادامه می دهند.

بعد از آنکه هر یک از بازیکنان 7 عدد کارت خود را دریافت و مرتب کردند، نفر پخش کننده کارت، بقیه کارت ها را در وسط بازی به پشت روی هم قرار می دهد و یکی از کارت ها را برگردانده، طوری که خود به عنوان شروع کننده بازی نیز می باشد.

حال او باید کارت هم شکل و یا همرنگ کارتی که بر روی زمین قرار دارد را در دست خود بیابد و روی آن بیاندازد. بعد از آنکه نفر اول بازی را شروع کرد دیگر بازیکنان باید در جهت عقربه های ساعت بازی را ادامه دهند. این نکته را باید در نظر داشته باشید که بازیکنی که کارت مشابه یا همرنگ کارت بر روی زمین نداشته باشد باید یک کارت بردارد.

بازی همانطور ادامه پیدا می‌کند و در طول بازی کارت‌های بعضی بازیکنان زیادتر می‌شود و کارت‌های بعضی از بازیکنان کمتر می‌ شود، اگر بازیکنی بتواند همه‌ ی کارت‌ هایش را استفاده کند و در دست کارتی نداشته باشد برنده بازی است.

انواع مختلف کارت در بازی اونو

کارت های بازی دسته جمعی اونو به 3 دسته تقسیم می شوند:

  1. دسته اول کارت های شماره می باشند که از عدد 0 الی 9 را تشکیل می دهند. در هر بسته کارت بازی 4 رنگ، آبی، قرمز، سبز و زرد وجود دارد و از هر نوع کارت به چهار رنگ موجود می باشد.
  2. دسته دوم کارت ها به کارت های اقدام  (Action Cards) معروف هستند که شامل کارت های (معکوس کننده ، پرش از نفر بعدی و برداشتن ۲ کارت) می باشد.
  3. دسته سوم که می توان آنها را جالب ترین کارت های بازی نیز خواند کارت های وحشی (Wild Cards) می باشند.

در بازی دو نوع کارت وحشی داریم. با یکی از آنها می توانید رنگ را انتخاب کنید و با کارت دیگر (Wild Draw ۴) شما رنگ را انتخاب می کنید ولی نفر بعدی شما باید ۴ عدد کارت برداشته و در دست خود قرار دهد.

هدف بازی کارت بازی اونو دوبل 112 بردیا

در بازی دسته جمعی اونو نیز مانند بسیاری از بازی های دیگر، هدف جمع کردن امتیازات بیشتر می باشد و نفری که بیشترین امتیاز را در پایان کسب کند برنده بازی خواهد بود.

اطلاعات بیشتر

رده سنی

بزرگسال, کودک, نوجوان

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کارت بازی اونو دوبل 112 بردیا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

keyboard_arrow_up