بازی گلوکز

۰ تومان

نوع بازی: بازی کارتی – بازی فکری
تعداد بازیکن: 2 تا 6 نفر
اهداف آموزشی: تقویت مهارت های اجتماعی
مناسب برای سنین بالای 8 سال

در انبار موجود نمی باشد

شناسه محصول: فکری دسته:

توضیحات

بازی فکری گلوکز یک بازی جذاب 2 تا 6 نفره است که با هدف تقویت مهارت های اجتماعی و تقویت حافظه و قدرت تفکر، مناسب برای سنین کودک،نوجوان و بزرگسال می باشد.

بازی گلوکز یک بازی جذاب 2 تا 6 نفره است. درجعبه گلوکز 24 تاس حبه قند ، 36 کارت و راهنمای بازی وجود دارد. هر یک از بازیکنان با چهار حبه قند و سه کارت، بازی را شروع و با ریختن تاس‌ها و بازی کردن کارت‌هایشان سعی می‌کنند هر چه زودتر از شر حبه قندهایشان خلاص شوند. تاس‌های بازی هم، ضمن عامل باخت می‌تواند به بازیکنان کمک کند تا حبه‌ قندهایشان را به دیگران بدهد، کارت بکشند یا یکی از کارت‌هایشان را بازی کند. هر یک از کارت‌ها قدرتی دارند که اگر به موقع بازی شوند، بازیکن را به هدف نزدیک‌تر می‌سازند. یکی از جذابیت‌های بازی گلوکز این است که تا آخرین لحظه نتیجه‌ی بازی مشخص نیست.

هدف بازی:

سعی کنید اولین نفری باشید که از دست حبه قندهایش راحت می شود. تمرکز این بازی بر تقویت مهارت های اجتماعی و استراتژیک است.

تقویت تفکر استراتژیک :
تفکر استراتژیک یکی از توانایی های افراد موفق است. این دسته از محصولات به کودک کمک می کند که چگونه با برنامه ریزی و آینده نگری می تواند به اهداف خود دست پیدا کند. این مهارت در کودکان و بزرگسالان کمک می کند تا در مشکلات چگونه راه حل های متفاوت و خلاقانه داشته باشند. بازی های این گروه بصورت رقابتی بین دو یا چند نفر برگزار می شوند و هر بازیکن در هر بار بازی تجربه می کند که باید در هر نوبت استراتژی متفاوت تری از دفعات قبل برای برنده شدن داشته باشد.

افزایش مهارت های اجتماعی :
این محصولات به کودک یاد می دهد چگونه با دیگران دوست شود و از بودن در جمع بهره ببرد. مهارت های اجتماعی کودک را قادر می سازد با دیگران همکاری کند، نیازهایش را برآورده سازد، با دیگران ارتباط موثر برقرار کند، تفریح کند و خوش بگذراند. هر چه کودک بیشتر با دیگران ارتباط داشته باشد، مهارت های اجتماعی وی بهتر رشد خواهد کرد. مهارت های اجتماعی برای شاد زیستن در خانواده، دوست پیدا کردن و رفتن به مهد کودک و مدرسه بسیار ضروری هستند. کودکانی که مهارت های اجتماعی بهتری دارند در بین جمع از محبوبیت بیشتری برخوردارند و کمتر سر خورده می شوند.

* تقویت حافظه و قدرت تفکر

* سرگرم کننده برای کودکان

* بسیار جذاب و دارای قوانین ساده

آموزش بازی:

کارت‌ها را خوب بُر بزنید و به هر بازیکن ۳ کارت و ۴ حبه قند بدهید. بقیه‌ی کارت‌ها را رو به پایین در یک دسته وسط بگذارید. هر بازیکن به کارت‌های دست خودش نگاه می‌کند و آن‌ها را به دیگران نشان نمی‌دهد. همه‌ی بازیکنان تاس می‌ریزند.
هر کس  “ق “  بیشتری بیاورد شروع کننده‌ی بازی است. بازی در جهت حرکت عقربه‌های ساعت ادامه پیدا می‌کند.

هر بازیکن در نوبت خودش همه‌ی تاس‌هایش را می‌ریزد و :

– به ازای هر تاسی که %D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86 %DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA  را نشان بدهد، یک کارت از وسط برمی‌دارد.

– اگر تاس  %D8%A8%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%86 %D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86 %D9%82%D9%86%D8%AF را نشان بدهد، می‌تواند آن را به هر بازیکنی که دلش می‌خواهد بدهد.

طبق قوانین زیر یکی از کارت‌های دستش را بازی می‌کند:

* هر نوبت فقط یک کارت را می‌توانید بازی کنید.

* برای اینکه بتوانید کارتی را بازی کنید باید به اندازه‌ی عددی که گوشه‌ی سمت چپ کارت نوشته شده است یا بیشتر تاس با علامت  “ق “ آورده باشید.

* بلافاصله باید دستور کارت را انجام دهید.

* مجبور نیستید حتماً کارتی را بازی کنید. به عبارت دیگر می‌توانید هیچ کارتی بازی نکنید و نوبت را به نفر بعدی بدهید.

در طول بازی بازیکنان کارت‌های بازی شده را به رو در کنار کارت‌های وسط می‌گذارند و هر وقت کارت‌های وسط تمام شد، کارت‌های بازی شده را بُر زده و با آن یک دسته کارت جدید درست می‌کنند و وسط می‌گذارند.

اگر هیچ کارتی وسط نباشد، بازیکنی که باید کارت بکشد، می‌تواند یکی از بازیکنان را انتخاب و یکی از کارت‌هایش را به طور اتفاقی بکشد.

توضیح کارت‌ها:

تاثیر هر کارت در پشت صفحه توضیح داده شده است.

دستور کارت هم زیر هر کارت نوشته شده و بلافاصله بعد از رو کردن آن قابل اجراست.

هر کارت یک ارزش دارد که به صورت عددی در گوشه‌ی سمت چپ کارت نوشته شده است. برای این که بتوانید کارتی را بازی کنید باید حداقل به اندازه‌ی این عدد تاس با علامت “ق “  آورده باشید.

مثال:

رادین ۵ حبه قند (تاس) دارد. وقتی نوبت او می‌شود؛ همه‌ی تاس‌ها را می‌ریزد و این علامت‌ها را می‌آورد :

به ازای هر یک از تاس‌های %D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86 %DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA باید یک کارت از وسط بردارید: یعنی باید دو کارت بردارد. به ازای تاس %D8%A8%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%86 %D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86 %D9%82%D9%86%D8%AF  یکی از حبه قندهایش را به هر بازیکنی که می‌خواهد.

می‌دهد و برای تاس‌های “ق “ می‌تواند کارتی را بازی کند که ارزش آن ۲ یا ۱ باشد.

(ارزش هر کارت در گوشه‌ی سمت چپ آن نوشته شده است)

روش‌های دیگر بازی:

بازی ۴ یا ۵ یا ۶ نفره:
هنگام آوردن علامت  %D8%A8%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%86 %D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86 %D9%82%D9%86%D8%AF  بعد از تاس ریختن، حبه قند را به بازیکن سمت راست یا سمت چپ خود بدهیم. نه به هر کس که دلمان می‌خواهد. این کار باعث پویایی بیشتر بازی می‌شود.

بازی تیمی برای ۴ یا ۶ نفر:

هر دو نفر یک تیم می‌شودند و هر یک کمک می‌کنند که یکی از آن‌ها زودتر از دست قندهایش خلاص شود. طبیعی است که هم تیمی‌اش هم از پیروی او بهره‌مند می‌شود.

زمان بازی:

با کم یا زیاد کردن حبه قندهای هر بازیکن در آغاز بازی، می‌توان زمان بازی را کوتاه‌تر یا طولانی‌تر کرد.

 

 

keyboard_arrow_up