بازی فکری کیوبیتس

۱۶۲,۰۰۰ تومان

در انبار موجود نمی باشد

شناسه محصول: فکری دسته:

توضیحات

100بازی فکری کیوبیتس

یک بازی فکری فوق العاده مناسب برای تقویت سرعت عمل و هوش دیداری است. این بازی را بصورت تک نفره و یا گروهی می توان انجام داد.

در واقع یک سرگرمی مهیج برای بچه های 8 سال به بالا محسوب می شود و بازی حدودا 40 دقیقه به طول می انجامد.

چیدمان بازی

هر بازیکن یک صفحه چوبی و 16 مکعب همرنگ را بر میدارد . دسته ی کارت های چیدمان را رو به پایین وسط میگذاریم . قبل از شروع هر دور بازی همه ی مکعب ها باید بیرون از صفحه باشند.

شیوه ی بازی

روش اول

یکی از بازیکنان یکی از کارت های چیدمان را رو می کند و بازیکنان هم زمان سعی میکنند با چرخاندن مکعب هایشان به هر جهتی که مایلند ، سریعتر الگوی نشان داده شده در کارت چیدمان را بسازند . اولین کسی که الگو را کامل کند با صدای بلند می گوید ( کیوبیتس!) و دستش را روی کارت می گذارد . اگر الگو را درست چیده باشد ، کارت چیدمان به او می رسد و اگر درست نباشد ، بازی از سر گرفته می شود.

روش دوم

یکی از بازیکنان یک کارت چیدمان را رو می کند و هر دو بازیکن با هم مکعب هایشان را مثل تاس به زمین می ریزند . حال باید سعی کنند فقط با استفاده از وجه بالایی مکعب ها الگوی روی کارت چیدمان را بسازند . ابتدا مکعب های قابل استفاده را می چینند و وقتی هیچ مکعبی باقی نماند که بتوان از آن استفاده کرد ، دوباره مکعب های بالاستفاده را مثل تاس می ریزند. این کار را آنقدر ادامه می دهند تا الگوی روی کارت چیدمان تکمیل شود. بازیکنی که الگو را کامل کند ، با صدای بند می گوید ( کیوبیتس! ) و در صورتی که درست چیده باشد ، کارت چیدمان به او تعلق می گیرد . اگر شکلی که ساخته است با الگوی روی کارت چیدمان یکسان نباشد ، بازی از سر گرفته می شود.

روش سوم

یکی از بازیکنان یک کارت چیدمان را رو میکند و تا 10 می شمرد . سپس کارت را دوباره بر می گرداند . اکنون بازیکنان سعی می کنند فقط با کمک حافظه خود الگو را بچینند . بازیکنی که فکر می کند الگو را تکمیل کرده ، یا بیشترین مکعب را درست سر جایش گذاشته است با صدای بلند می گوید : ( کیوبیتس ) و کارت چیدمان به کسی تعلق می گیرد که واقعا الگو را کامل کرده باشد ، یا بیشترین مکعب را درست سر جایش گذاشته باشد .

پایان بازی

هر روش سه دور بازی می شود (در مجموع نه دور ) و پس از آن کارت های بازیکنان شمرده می شود.

شیوه های دیگر بازی:

شما می توانید به جای هر سه روش فوق ، فقط یکی از روش ها را انتخاب  و هر چند دور که مایل هستید بازی کنید.

بازی یک نفره

تمام روش ها را می توان به صورت یک نفره هم انجام داد . می توان تعیین کرد در زمان مشخص ( مثلا 5 دقیقه ) چند کارت می توانیم انجام دهیم .

بازی مشارکتی

در صورت زیاد بودن تعداد بازیکنان ( مثلا در درس ) می توان بازی را به صورت مشارکتی انجام داد ، به این روش که هر بار هر بازیکن یک مکعب را در صفحه جای می دهد و صفحه را به نفر بعدی می دهد تا مکعب بعدی را سر جایش بگذارد . اگر بازیکنی مکعبی را اشتباهی بگذارد ، نفرات بعد می توانند انتخاب کنند که مکعب او را درست کنند ، یا یک مکعب جدید اضافه کنند . بنابراین چرخاندن یک مکعب در داخل صفحه خودش یک حرکت محسوب می شود. می توان این روش را به صورت تیمی بین دو تا چهار گروه انجام داد .

keyboard_arrow_up