بازی اتللو 8 در 8 فکراوران

۱۹۵,۰۰۰ تومان

نوع بازی : فکری
تعداد بازیکن : 2 نفر
رده سنی : 6 سال به بالا

شناسه محصول: 6261111110192 دسته:

توضیحات

بازی اتللو 8 در 8 فکراوران بازی ایست که چشمان شما را روی صفحه قفل می کند ، حواستان را متمرکز کرده و شما را میخ کوب می کند.

اتللو (othello) 8 در 8 فکراوران بازی ایست دو نفره که دارای یک صفحه 8*8 و 64 مهره است. تمامی مهره ها یکسان و دارای یک روی سیاه و یک روی سفید هستند. هدف بازی تصاحب کردن خانه های بیشتر نسبت به حریفتان با رنگ خودتان است.

بازی اتللو 8 در 8 فکراوران در صورتی تمام می شود که تمام صفحه پر شده باشد ، هیچ کدام از بازیکنان حرکتی برای انجام نداشته باشند یا تمامی مهره ها متعلق به یکی از بازیکنان باشد. پس از پایان بازی بازیکنی که تعداد مهره های بیشتری داشته باشد برنده است.

روش بازی بازی اتللو 8 در 8 فکراوران :

ستون های صفحه ی بازی اتللو 8 در 8 فکراوران با حروف انگلیسی از a تا h و سطرها با اعداد 1 تا 8 شماره گذاری شده اند.

شروع بازیبازی اتللو 8 در 8 فکراوران:

برای شروع بازی باید مهره ها را به صورت زیر در صفحه چید:

Othello 1

پس از این مهره ی سیاه باید بازی را شروع کند. چهار انتخاب دارد که به صورت زیر مشخص شده است:

Othello 2

فرض کنید D6 را انتخاب کند. نتیجه به صورت زیر خواهد بود:

Othello 4

حال سفید بازی خواهد کرد. سه انتخاب خواهد داشت:

Othello 5

بازی به همین صورت ادامه می یابد تا به پایان برسد.

قوانین بازی :

– مهره ی سیاه بازی را شروع خواهد کرد.

– هر بازیکن در هر نوبت تنها می تواند یک حرکت انجام دهد.

– هر بازیکن در صورتی می تواند حرکتی را انجام دهد (مهره ای را روی صفحه قرار دهد) که یک یا تعداد بیشتری از مهره های حریف را تصاحب کند. در غیر این صورت بازیکن نمی تواند مهره ای را روی صفحه قرار دهد و حریفش بازی را ادامه خواهد داد. تا زمانی که برای بازیکن حرکتی ایجاد نشده است حریف او به بازی ادامه می دهد.

مانند حالت زیر که سیاه نمی تواند حرکتی داشته باشد اما سفید یک انتخاب دارد. (با علامت ضربدر مشخص شده است.)

Othello 6

– بازیکنی در صورتی می تواند مهره ی حریفش را تصاحب کند که مهره ی حریفش میان دوتا از مهره های او به دام افتاده باشد. اگر در یک ردیف تعدادی از مهره های سیاه با دو مهره ی سفید احاطه شده باشند اما میان آن ها حتی یک خانه ی خالی وجود داشته باشد ، مهره ی سفید نمی تواند مهره های سیاه را تصاحب کند.

مانند حالت زیر. در کادر قرمز مهره ی سفید می تواند مهره ی سیاه را تصاحب کند. اما در کادر آبی نمی تواند.

Othello 7

نکات بازی :

– چهار خانه ی گوشه ها را به راحتی از دست ندهید و تلاش کنید قبل از حریفتان آن ها را تصاحب کنید. در صورت تصاحب این خانه ها ، تا اخر بازی متعلق به شما خواهند بود.

– در هر حرکت سعی کنید بیشترین تعداد مهره را از حریفتان بدست آورید. البته برخی ها با یک استراتژی مشخص از ابتدا سعی می کنند هدفمند بازی کنند. برخی از این افراد در ابتدا به فکر ایجاد موقعیت های بهتر و بیشتر هستند و نه صرفا بدست آوردن مهره های بیشتر. این افراد در پایان بازی با چند حرکت تعداد زیادی مهره را تصاحب می کنند و نتیجه را به نفع خود تغییر می دهند. البته داشتن چنین دید عمیقی از بازی نیازمند تمرین زیاد است.

– سعی کنید مهره هایتان را در خانه های کنار گوشه ها قرار ندهید. چون در این صورت حریفتان می تواند گوشه ها را به راحتی تصاحب کند.

Othello 8

keyboard_arrow_up