عبای نماز تترون قهوه ای

۰ تومان

– آستین کوتاه
– جنس : تترون اردکان
– رنگ : قهوه ای
– مناسب : آقایان

در انبار موجود نمی باشد

شناسه محصول: عبا دسته:

توضیحات

عبای نماز تترون قهوه ای

عبا در واقع همان پارچه بلندی است که روحانیون به دوش می اندازند. عباها به طور عمومی به دو قسمت زمستانی و تابستانی تقسیم می شوند .عبا از پارچه های مختلفی دوخته می شود.

معمولا دوخت هر عبا در حدود سه تا سه و نیم متر پارچه می برد. جنس عباها عموما از پشم،فاستونی،حریر می باشد .چهارفصل اصلی ترین پارچه هایی هستند که عباها را از آنها تهیه می کنند.

عبا انواع مختلفی دارد، یک نوع از عبا، عبای چهار فصل است که ضخامت متوسطی دارد که می‌توان در چهار فصل سال از آن استفاده کرد، اما عبای تابستانی و بهاره نیز وجود دارد همان عباهای توری که هم سبک است و هم گرمای کمتری را جذب می‌کند؛ عبای زمستانی ضخیم و سنگین است و عبای پاییزی که حالتی بینابین دارد.

البته اکثر طلبه‌ ها و روحانیون در طول سال از 2 عبا استفاده می‌کنند یکی تابستانی و دیگری زمستانی که در بهار و پاییز نیز قابل استفاده است.

توصیه می شود که طلبه‌ها عبای خود را داخل ماشین لباس شویی قرار ندهند چرا که قیطان عبا کشیده و کوتاه می‌شود و شکیل بودن عبا را از بین می‌برد.

گفتنی است از این رو که در هنگام نماز خواندن عبا بر دوش انداختن مستحب است قابلیت استفاده برای همه ی آقایان را دارد و هدیه ای معنوی و مفید و کاربردی است برای آنان که دوستشان دارید .

 از دیگر ویژگی های این عبا رنگ قهوه ای و اندازه آن است که متناسب با علاقه شما در اختیارتان قرار می گیرد.

 

خصوصیات عبای نماز :

– بلندی قد 135 سانتیمتر ، عرض شانه 1 متر
– آستین کوتاه
– جنس : تترون اردکان
– رنگ : قهوه ای
– مناسب : آقایان

keyboard_arrow_up